Elég régen tettem fel ide képet. Ezért is érdekes, hogy napok óta nagy - mármint az én szempontomból nagy - látogatás van a blogoldalon. Hogy ki és miért nézi ilyen rendszerességgel, azt nem tudom. Szerintem robot, de mindegy is. Szóval a kép. Pár hete, hónapja elhatároztam, hogy a Messier-katalógus valamennyi elemét lefotózom (az én katalógusom). Nem rövid távú terv (bár van aki egy éjszaka alatt képes rá, de az már vérprofi szint, én meg még az amatőr szintet sem karcolom). Menet közben derült ki, hogy a katalógus rengeted eleme gömbhalmaz vagy nyílthalmaz, ami önmagában azért nem túl látványos. A galaxisok és ködök azért más tészta, illetve azok a nyílthalmazok, amelyek köddel társulnak, elég látványosak. Ezek közül egyik bakancslistás elem az M 16-os Sas-köd, amit végre sikerült elkapnom. (Ebben a ködben vannak a Teremtés oszlopai, amelyek az ilyen jellegű fotók klasszikusai.) Na ez a köd van itt ezen a képen, első kísérletre, kissé elkapkodva. De nekem tetszik. Másnak? (Ok, nem Hubble, nem JWST, kicsit savanyú is, de az enyém. ;-)
A többi képemet ide kattintva lehet megnézni.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése